Kombi ve Petek Temizleme

Kış aylarına girdiğimiz şu mevsimde, doğalgaz ve petek bakımı herkesin ortak sıkıntısıdır . Her yıl kış aylarına girerken  doğalgaz kombisine  bakım yapması için servis çağrılır. Peki ya petek bakımı? Doğalgaz peteklerini gerektiği kadar önemsiyor musunuz?  

Genelde doğalgaz peteklerinin ara sıra havası alınır ve bakımının yapıldığı düşünülür. Ne yazık ki bu iş bu kadar kolay olmaz. Sudaki tortu ve çamur petek içlerinde zamanla tıkanıklık yapar. Bu tortular kış boyunca kombi çalıştığı sürece  birikir ve kuruma dönüşür.

Belli aralıklarda peteklerin içerisindeki bu tortu, çamur ve kurumlar temizlenmez ise doğalgaz petekleri istediğiniz randımanda çalışmaz. Isınma ve ısıtma özelliğinde kayıp yaşadağınız doğalgaz peteklerinin ısınabilmesi için doğalgaz kombi derecesini yükseltirsiniz. Yüksek derecelerde yaktığınız doğalgaz faturalarınıza yüksek ölçüde yansıyacaktır. Isınamadan fazlasıyla doğalgaz faturası ödemeyi hiç kimse istemez. Bu yüzden doğalgaz peteklerinin temizliğine daha fazla önem vermelisiniz.

                                                                                                                                                                                       

Kombi ve Petek Temizleme