Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Tuvalet tıkanıklığı sıklıkla yaşanan bir sorun olup bunun çok çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Özellikle çok sayıda kişinin kullanımına açık olan toplu alanlardaki tuvaletlerde bu sorun daha sık yaşanmaktadır. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Eğer tuvalet tıkanıklığı basit yöntemlerle açılmıyor ise bu durumda tıkanıklık derinlerde oluşmuştur ve yanlış bir harekete yol açmamak adına bu durumda profesyonel olan kişilerden yardım almak gerekir. Bu alanda hizmet veren uzman firma genellikle tıkanıklığı kullandığı robot cihaz ile birlikte açar. Böylece etrafa herhangi bir zarar verilmez ve tıkanıklık sorunu kısa süre içerisinde halledilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı açarken öncelikle sağlık için gerekli önlemler alınmalı ve eldiven kullanılmalıdır. Bu durumda rezervuarı çekmek yanlış bir davranış olacaktır. Bunun yerine tuvaletin taşması önlenmeye çalışılmalıdır. Bu ihtimale karşı klozetin etrafına peçete, örtü gibi malzemeler koymakta yarar vardır.

Eğer tıkanıklığa yol açan durum bir cisim ise ve bu gözle görülüyorsa el tuvaletin içine sokularak duruma müdahale edilebilir. Bunun yanı sıra tıkanıklığı açmak için tuvalet pompası kullanmak da işe yarayacaktır. Ancak kullanılacak olan pompanın doğru seçilmesi gerekir. Eğer tıkanıklık için kullanılacak pompa yoksa vileda sopası, temizlik bezi, dayanıklı poşet ve bant kullanılarak evde tuvalet pompası yapılabilir. Pompayı aşağı yukarı hareket ettirmek tıkanıklığı açmak için işe yarayabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma denilince genellikle pek çok insanın aklına ilk olarak bu amaçla satılan kimyasallar gelir. Tesisatçılarda ve nalbur tarzı yerlerde satılan bu ürünler organik olan atıklar için iyi bir çözücü görevi görür. Ancak oyuncak ve buna benzer cisimler nedeniyle meydana gelen tuvalet tıkanıklığı için kimyasallar işe yaramayacaktır. Bu tarz ürünleri kullanmadan önce mutlaka üzerinde yazan kullanma talimatı okunmalıdır. Genellikle sıcak su ile birlikte kullanılan kimyasal maddeler etkili sonuçlar verecektir. Bunun yanı sıra tel elbise askısı, porçöz, çamaşır suyu gibi maddeler de tıkanıklığı açmak için kullanılan malzemeler arasında yer alır.