Parke Altındaki Su Kaçağı Tespit Edilir Mi?

Parke altında su tesisatı varsa su kaçağı tespiti gereklidir. Çünkü malzemeye zarar vermeye başlar.  Parkelerde kabarma oluşabilir, alt kata su sızabilir.

Parke Kabarması Durumu

Parkeler ahşap malzemenin dayanıklı hale getirilmiş biçimi olarak düşünülebilir. Bu malzemeler sürekli suya maruz kalırsa, kabarma oluşması muhtemeldir. Parke altındaki tesisatta kaçak varsa, başka bir yerden parke üzerine su akıyorsa bu durum oluşabilir. Maddi zarar da anlamına geldiği için tesisattaki su kaçağı tespiti bulmak acillik kazanır.

Su Kaçağı Olan Yerin Tespiti

Nedenleri bulmak, çözüm için en iyi adım olacaktır. Bir tesisat firmasına başvuru yapmanızın ardından parkeye temas eden suyun kaynağı bulunur.  Su kaçağını bulmak için bazı teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu işlem sayesinde tespit ve çözüm süreci kısalmaktadır.   Tespit işlemlerinin gerçekleşmesi parke altında da olsa sağlanır. Çünkü nemölçer cihazlar kolayca nerece akıntı olduğunu bulabilmektedir. Parke altındaki kaçak başka duvardan kaynaklana da bilir. Bu durumda duvarın alt yapısına bakılmalıdır.

Parke Altında Tespit Zor Mu?

Tesisatta oluşan su kaçağını tespit etmek bazı durumlarda zor olabilir. Çünkü parkenin alt kısmı boş değildir ve köpük gibi izolasyona destek veren malzemeler yer almaktadır. Fakat zorluk cihazlar tarafından yapılan işlemle aşılacaktır. Tabi tespiti yapan firma ve usta ile de alakalı bir durum vardır. Parke altındaki su kaçak tespiti için uzman birinin işlem yapması da ayrıca önemlidir.   Termal kameralar, akustik kaçak tespit malzemeleri doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Gösterdiği işaretler doğrultusunda su kaçakları yeri bulunur ve çözüm aşamasına geçilir.

Su Kaçak Tespiti Fiyatları Ve Tamiri

Su kaçağı olan bir alanda tespit ve tamir işlemleri bütün olarak düşünülmelidir. Tespit yapılan alan, zaten sorun çıkardığı için tamir edilmesi gerekmektedir.  Su kaçak tespit tamir fiyatları hangi bölgede nasıl bir sorun olduğuna göre değişebilir. Tamir işlemlerinde parça değişimi gerekliyse daha fazla maliyet oluşacaktır. Bazı tamir işlemleri, kimyasal madde kullanımı ile yapılır. Bunun gibi işlemlerin fiyatları farklılık gösterecektir. Net fiyat almak için firmaya telefon açarak talepte bulunabilirsiniz.