Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

  Gizli su kaçağı varsa bunu anlamak için çeşitli yöntemler denenir. Ancak bu tarz işlemlerin işinde uzman ve deneyimli olan kişiler tarafından yapılması gerekir. Genellikle su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazları kullanılır. Bu cihaz sayesinde tesisatta yer alan tüm hatlar kontrol edilir ve gizli su kaçağının nereden olduğu anlaşılmaya çalışılır. Eğer yaşanan gizli su kaçağı sorunu atık su kaynaklarından meydana geliyorsa bu durumda kameralı cihazlar ile tesisat boruları incelenir. Bu sayede su kaçağının hangi bölgede olduğu tespit edilerek uygun çözüm sunulur.

Gizli Su Kaçağı Tespit Edilmesi

Su kaçağının tespit edilmesi esnasında kullanılan cihazlar teknolojik olduğundan dolayı herhangi bir kırma, dökme ve buna benzer tadilatlar yapmaya gerek kalmaz. Bunlara ek olarak gürültü de yapmayan bu cihazlar yaşanan su kaçağı sorununun nokta atış yapılarak bulunmasını sağlar. Tespit esnasında tadilat türünde herhangi bir işleme gerek olmadığından dolayı günün her saatinde gizli su kaçağı kolayca tespit edilebilir. Bunun için tek yapılması gereken bu alanda hizmet veren firma ile iletişime geçmektir. Ancak her firmanın hizmet kalitesi birbiriyle aynı olmadığından dolayı firma seçiminde dikkatli ve titiz davranmak gerekir. Teknolojik yenilikleri hizmet kapsamına dahil eden firmayı tercih etmek her zaman müşteriler için avantaj sağlayacaktır. Böylece yaşanan sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulur.

Gizli Su Kaçağını Anlamanın Yolları

Gizli su kaçağı nasıl anlaşılır diye merak ediliyorsa bu durumu düşündüren çeşitli ipuçları vardır. Genellikle su kaçağı halinde tüm vanalar kapalı olmasına karşın su saati dönmeye devam eder. Bunun yanı sıra duvarlardaki sıvalar dökülür ve ortamda rutubet kokusu hakim olur. Aylık gelen su faturası normalin üzerindedir ve özellikle yerdeki parkelerde kabarmalar meydana gelir. Bununla birlikte gizli su kaçağı halinde kombideki su barı sürekli düşüş gösterir. Bu ve buna benzer durumlar yaşandığında su tesisatı ve kaçak tespiti için bu alanda hizmet veren firma ile iletişime geçilir. Su kaçağının ne zaman olacağı belli olmadığından dolayı her zaman hizmet veren firmalar öncelikli olarak tercih edilir.

Etiketler: Su Kaçakları     Kaçakların Tespiti     Kameralı Su Kaçağı Bulma     Küvet     Borular